Weekend za pół ceny w Zabrzu! Sztolnia Królowa Luiza i Kopalni Guido zapraszają do odkrycia podziemnego miasta.

W dniach 20 - 22 marca zapraszamy na kolejną edycję ,,Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny."

Zwiedzaj wyjątkowe miejsca w obniżonych o 50% cenach!

W ramach akcji promocyjnej organizowanej przez Ministerstwo Rozwoju i Polską Agencję Turystyczną, Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu przygotowało ofertę zwiedzania Kopalni Guido Poziom 320 oraz Sztolni Królowa Luiza, do wyboru Trasa Turystyczna, Trasa Rodzinna lub Trasa Wodna.

Wybierz jedną z trzech tras w Sztolni Królowa Luiza, zarezerwuj bilet już dziś i przeżyj podziemną przygodę w samym sercu Śląska!

Podziemna Trasa Turystyczna - to wyjątkowa, podziemna podróż w czasie. Zwiedzanie w przekrojowy sposób pokazuje jak rozwijała się technika górnicza od końca XVIII wieku. Podczas zwiedzania zobaczyć można między innymi zabytkowe, ceglane portale chroniące i wzmacniające stropy, rekonstrukcję podziemnego portu, gdzie ładowano wydobyty węgiel do łodzi czy chodnik wydrążony w całości w pokładzie węgla, który w skali europejskiego górnictwa można uznać za absolutny unikat...
Cena: 22 zł./os
Ograniczenia wiekowe: ukończone 6 lat
Bilety: https://bilety.kopalniaguido.pl/index.php?p=POLPODR%C3%93%C5%BB


Podziemna Trasa Rodzinna- z myślą o rodzinnym zwiedzaniu przygotowaliśmy 1,5 godziny pełne atrakcji, multimediów, i uruchamianych maszyn górniczych. Trasa wiedzie labiryntem chodników dawnej Kopalni Królowa Luiza. Turysta nie tylko może poczuć tu prawdziwą atmosferę kopalni, ale usłyszeć i zobaczyć najprawdziwsze górnicze maszyny służące transportowi i urabianiu węgla, z 22- tonowym, gigantycznym kombajnem węglowym na czele. Na dzieci czekają dodatkowo multimedialne infokioski, umożliwiające zapoznanie się z tradycjami górniczymi, poznanie podstawowych słówek po śląsku czy też regionalnych pieśni.Na sam koniec na wszystkich gości czeka podziemna przejażdżka autentyczną kolejką górniczą, zwaną Karlikiem!
Cena: 17 zł./os
Ograniczenia wiekowe: ukończone 4 lata
Bilety do nabycia : https://bilety.kopalniaguido.pl/index.php?p=POLPKKL


Podziemna Trasa Wodna- to niesamowita przygoda w XIX-wiecznych, oryginalnych wyrobiskach dawnej Głównej Kluczowej Sztolni Dziedzicznej i jednocześnie najdłuższa tego typu podziemna trasa w górnictwie węglowym!
Fragment podziemnych wyrobisk przebywa się tu pieszo, a 1100 metrów to unikatowy, podziemny spływ łodziami. W trakcie przepływu łodziami pod samym centrum 170-tysięcznego miasta, spotkać można legendarnego dla Górnego Śląska Skarbnika lub Utopka. To także podziemne porty, mijanki, odgłosy kapiącej wody oraz panujący w całych podziemiach wyjątkowy światłocień. Spływ podziemnymi łodziami w historycznych wyrobiskach z pewnością dostarczy niezapomnianych wrażeń.
Cena: 30 zł./os
Ograniczenia wiekowe: ukończone 7 lat
Bilety do nabycia : https://bilety.kopalniaguido.pl/index.php?p=POLWODNA


Kopalnia Guido w Zabrzu zaprasza na zwiedzanie poziomu 320 w promocyjnej cenie - 50% TANIEJ!

Zwiedzanie Kopalni Guido - zwiedzanie rozpoczyna się w budynku maszyny wyciągowej z 1927 roku. Następnie turyści zjeżdżają autentyczną szolą górniczą i rozpoczynają swoją podziemną wędrówkę 320 metrów pod ziemią! Odkrywanie poziomu 320 wiąże się przede wszystkim z poznaniem rozwoju techniki górniczej od końca XIX wieku aż do czasów współczesnych.Największymi atrakcjami są pokazy pracy wielkich maszyn górniczych i przejazd elektryczną kolejką podwieszaną. . Zwiedzanie kończy się w najgłębiej położonym pubie w Europie!
Cena: 30 zł/os
Ograniczenia wiekowe: ukończone 6 lat
Bilety do nabycia : https://bilety.kopalniaguido.pl/index.php?p=POLGUIDO


Zapraszamy na wiosenną edycję akcji „Weekend za pół ceny” i bardzo prosimy w pierwszej kolejności o rezerwację i zakup biletów w systemie ONLINE :)

Nasze trasy turystyczne:

Sztolnia Królowa Luiza - podziemna trasa turystyczna

Podziemna Trasa Turystyczna

Sztolnia Królowa Luiza - podziemna trasa rodzinna

Podziemna Trasa Rodzinna

Sztolnia Królowa Luiza - podziemna trasa wodna

Podziemna Trasa Wodna