Polska zobacz więcej - Weekend za pół ceny już w listopadzie.

Przed nami kolejna edycja ogólnopolskiej akcji promocyjnej - "Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny."

Organizatorami akcji jest Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polska Organizacja Turystyczna.

Specjalnie przygotowane oferty turystyczne w obniżonych o 50% cenach!

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu zaprasza na zwiedzanie podziemnych tras w promocyjnych cenach w dniach 22 - 24 listopada 2019 roku

Chcesz przeżyć niezapomnianą przygodę i poznać podziemne oblicze miasta Zabrze? Zarezerwuj bilet i przeżyj podziemną przygodę!

Podziemna Trasa Turystyczna - to wyjątkowa, podziemna podróż w czasie. Zwiedzanie obejmuje wyrobiska zarówno Sztolni, jak i Kopalni Królowa Luiza, w przekrojowy sposób obrazując, jak rozwijała się technika górnicza od końca XVIII wieku. Podczas zwiedzania zobaczyć można między innymi zabytkowe, ceglane portale chroniące i wzmacniające stropy, rekonstrukcję podziemnego portu, gdzie ładowano wydobyty węgiel do łodzi czy chodnik wydrążony w całości w pokładzie węgla, który w skali europejskiego górnictwa można uznać za absolutny unikat...

Cena: 22 zł./os

Podziemna Trasa Rodzinna - z myślą o rodzinnym zwiedzaniu przygotowaliśmy 1,5 godziny pełne atrakcji, multimediów, i uruchamianych maszyn górniczych. Trasa wiedzie labiryntem chodników dawnej Kopalni Królowa Luiza. Turysta nie tylko może poczuć tu prawdziwą atmosferę kopalni, ale usłyszeć i zobaczyć najprawdziwsze górnicze maszyny służące transportowi i urabianiu węgla, z 22- tonowym, gigantycznym kombajnem węglowym na czele. Na dzieci czekają dodatkowo multimedialne infokioski, umożliwiające zapoznanie się z tradycjami górniczymi, poznanie podstawowych słówek po śląsku czy też regionalnych pieśni. Na sam koniec na wszystkich gości czeka podziemna przejażdżka autentyczną kolejką górniczą, zwaną Karlikiem!

Cena: 17 zł./os

Podziemna Trasa Wodna - to niesamowita przygoda w XIX-wiecznych, oryginalnych wyrobiskach dawnej Głównej Kluczowej Sztolni Dziedzicznej i jednocześnie najdłuższa tego typu podziemna trasa w górnictwie węglowym! Fragment podziemnych wyrobisk przebywa się tu pieszo, a 1100 metrów to unikatowy, podziemny spływ łodziami. W trakcie przepływu łodziami pod samym centrum 170-tysięcznego miasta, spotkać można legendarnego dla Górnego Śląska Skarbnika lub Utopka. To także podziemne porty, mijanki, odgłosy kapiącej wody oraz panujący w całych podziemiach wyjątkowy światłocień. Spływ podziemnymi łodziami w historycznych wyrobiskach z pewnością dostarczy niezapomnianych wrażeń.

Cena: 30 zł./os

Zwiedzanie Kopalni Guido - zwiedzanie rozpoczyna się w budynku maszyny wyciągowej z 1927 roku. Następnie turyści zjeżdżają autentyczną szolą górniczą i rozpoczynają swoją podziemną wędrówkę 320 metrów pod ziemią!
Odkrywanie poziomu 320 wiąże się przede wszystkim z poznaniem rozwoju techniki górniczej od końca XIX wieku aż do czasów współczesnych. Największymi atrakcjami są pokazy pracy wielkich maszyn górniczych i przejazd elektryczną kolejką podwieszaną. Zwiedzanie kończy się w najgłębiej położonym pubie w Europie!

Cena: 27 zł/os

Oferta dla turystów indywidualnych, rabat nie dotyczy grup zorganizowanych.

Celem uzgodnienia warunków zwiedzania dla grup zorganizowanych prosimy o kontakt mailowy: awasik@muzeumgornictwa.pl

Bilety dla turystów indywidualnych do nabycia w kasie lub zakup online:

  • Sztolnia Królowa Luiza Podziemna Trasa Wodna Kup bilet
  • Sztolnia Królowa Luiza Podziemna Trasa Turystyczna Kup bilet
  • Sztolnia Królowa Luiza Podziemna Trasa Rodzinna Kup bilet
  • Zwiedzanie Kopalni Guido Kup bilet

Nasze trasy turystyczne:

Sztolnia Królowa Luiza - podziemna trasa turystyczna

Podziemna Trasa Turystyczna

Sztolnia Królowa Luiza - podziemna trasa rodzinna

Podziemna Trasa Rodzinna

Sztolnia Królowa Luiza - podziemna trasa wodna

Podziemna Trasa Wodna