Wakacje z bebokami

Zabrze, ul. Sienkiewicza 43

Wakacje? Wakacje w mieście? Wakacje z duchami? A może Wakacje z Bebokami? Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu, z myślą o wszystkich, którzy letni czas spędzać będą w mieście, przygotowała specjalną ofertę.

Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami w magiczne podziemia Zabrza!!! Niezapomniane zwiedzanie Sztolni Królowa Luiza już od 25,00zł/os.

Udaj się w magiczną podróż w zabrzańskie podziemia, odkryj magię węglowych podziemi i poznaj ich mieszkańców. Podziemia Kopalni Królowa Luiza to nie tylko miejsce, w którym można oglądać zabytkowe maszyny i posłuchać górniczych historii. To także DOM niesamowitych postaci.

Dawno temu, kiedy na powierzchni nie było jeszcze wielkich miast, plątaniny ulic i pnących się do nieba wieżowców, na Górnym Śląsku mieszkały różne stworzenia. Niektóre z nich mieszkały w ludzkim domostwie za piecem, inne kryły się po lasach albo nad brzegami jezior i stawów. Z pokolenia na pokolenie przekazywane były podania i historie o nietypowych sąsiadach. Jednak pędząca do przodu cywilizacja, wszechobecne ekrany telefonów i komputerów sprawiły, że postacie te straciły swój dom. Na ratunek przyszedł im jednak duch opiekuńczy kopalni czyli Skarbnik. Zaprosił nieszczęśników do nieczynnych kopalń, gdzie mogli się schronić i w spokoju wieść dalsze życie...

Przed wami podziemna przygoda pełna zadań i zabawy. Ich wykonanie pokaże podziemnym mieszkańcom, że jesteście nieustraszeni, sprytni i spostrzegawczy, a tym samym godni powrotu na powierzchnie.

Jesteście gotowi?

Po zwiedzaniu zapraszamy na naszą plażę w Parku 12C, bo jak wakacje to musi być plaża, a że w centrum masta to nawet i lepiej ;)

Oferta skierowana do turystów indywidualnych, rodzin z dziećmi. Jeśli są Państwo zainteresowani ofertą wakacyjną dla dzieci dla grup zorganizowanych zapraszamy do kontaktu edukacja@muzeumgornictwa.pl

Nasze trasy turystyczne:

Sztolnia Królowa Luiza - podziemna trasa turystyczna

Podziemna Trasa Turystyczna

Sztolnia Królowa Luiza - podziemna trasa rodzinna

Podziemna Trasa Rodzinna

Sztolnia Królowa Luiza - podziemna trasa wodna

Podziemna Trasa Wodna