2 km
długość trasy
2 h
czas zwiedzania

Podziemna Trasa Wodna
CZYNNA

Zabrze, ul. Maurycego Mochnackiego 12

Najbardziej zróżnicowana i wyjątkowa trasa. Fragment górniczych, historycznych wyrobisk pokonasz pieszo, a 1100 metrów przepłyniesz łodzią.

To niesamowita przygoda i najdłuższa tego typu podziemna trasa w górnictwie węglowym! W trakcie przepływu łodziami, na odcinku o długości ponad 1 km, pod samym centrum 180-tysięcznego miasta, spotkasz legendarne dla Górnego Śląska postacie, takie jak Skarbnik czy Utopek.

Zwiedzanie obejmuje także podziemne porty, mijanki i przedstawia autentyczną infrastrukturę górniczą z końca XVIII wieku. Część trasy, pokonywana pieszo, ujawni największe zagrożenia w kopalni, wśród nich podziemny pożar i wdarcie wody. Tylko tu poznasz potęgę podziemnych żywiołów, dowiesz się jak z nimi walczono, ale też w jaki sposób ich moc została wykorzystana dla poprawy warunków pracy górników.

Miłośników geologii z pewnością zachwycą nie tylko ogromne pokłady węgla z towarzyszącymi im skałami, ale też charakterystyczne dla jaskiń nacieki wapienne, a przyrodników – zielona roślinność pełna paproci, które dzięki światłu i odpowiedniej wilgotności towarzyszą turystom na trasie.
Jednym słowem - niezapomniana podróż dla każdego

Kup bilet
Uwaga! Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc!

Pozostałe trasy:

Sztolnia Królowa Luiza - podziemna trasa turystyczna

Podziemna Trasa Turystyczna

Sztolnia Królowa Luiza - podziemna trasa rodzinna

Podziemna Trasa Rodzinna