1.5 km
długość trasy
3 h
czas zwiedzania

Podziemna Trasa Turystyczna
NIECZYNNA DO ODWOŁANIA

Zabrze, ul. Wolności 408

Wybierając Trasę Turystyczną odkryjesz tajemnice podziemnego Zabrza, odbędziesz wyjątkową podróż przez niekończącą się sieć korytarzy i dawne wyrobiska, które powstały jedynie za sprawą siły ludzkich rąk. Dowiesz się, jak powstał Śląsk, który znasz dziś i jak ogromny wpływ na jego rozwój miało górnictwo węgla kamiennego. Pokażemy Ci jak ciężko i z wykorzystaniem jakich narzędzi pracowali górnicy w XVIII wieku i współcześnie.

Zobacz chodnik wykuty w całości w pokładzie węgla, spróbuj samodzielnie pobić własny, dobowy rekord wydobycia czarnego złota ;-) Dowiedz się, jakie zwierzęta wspierały niegdyś górników w ich ciężkiej, podziemnej pracy i ostrzegały przed zagrożeniami czyhającymi ,,na dole”.

Zdradzimy Ci wiele ciekawostek, związanych z procesem rewitalizacji Sztolni, m.in. to, jak (zaskakująco!) wiele podobieństw wiąże pracę XVIII-wiecznych górników z techniką stosowaną ponad dwieście lat później, podczas prac rewitalizacyjnych w Sztolni… Jednym słowem - Trasa Turystyczna to podróż, którą poczujesz wszystkimi zmysłami.

Kup bilet
Uwaga! Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc!

Pozostałe trasy:

Sztolnia Królowa Luiza - podziemna trasa wodna

Podziemna Trasa Wodna

Sztolnia Królowa Luiza - podziemna trasa rodzinna

Podziemna Trasa Rodzinna