1 km
długość trasy
1,5 h
czas zwiedzania

Podziemna Trasa Rodzinna
Czynna

Zabrze, ul. Mochnackiego 12

Niezwykła przygoda, łącząca doświadczenie autentycznych podziemi kopalni i ogromnych maszyn górniczych ze świetną zabawą i nauką, dostępna już dla najmłodszych turystów!

Podziemne zwiedzanie zachwyci i zafascynuje zarówno dorosłych, jak i najmłodszych uczestników. Tylko tu spotkasz Skarbnika, opiekuna i strażnika górników, przejdziesz przez wąskie i niskie górnicze korytarze i poczujesz, jak trudna jest praca pod ziemią.

Zobaczysz też (i usłyszysz!) ogromne maszyny wydobywające węgiel. Największa z nich to kolos, który waży 28 ton i może urabiać węgiel z wydajnością do 10 ton na minutę! Duże wrażenie robią wprawiane w ruch dwa organy urabiające, uzbrojone w zestawy noży zdolnych przeciąć nawet najtwardszą skałę. Dwie ściany wydobywcze, przez które przejdziesz – strugowa i kombajnowa – rozciągają się na długości ponad 80 metrów i w całości zabezpieczone są obudową hydrauliczną.

Dzięki zastosowanym w podziemiach projekcjom multimedialnym bliżej poznasz pracę górników i dowiesz się, dlaczego węgiel jest tak ważny dla Górnego Śląska. Na sam koniec czeka na Ciebie prawdziwy hit - przejażdżka autentyczną kolejną Karlik! Trasa Rodzinna w Sztolni Królowa Luiza to wyjątkowy sposób na spędzenie czasu z najbliższymi.

Kup bilet
Uwaga! Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc!

Pozostałe trasy:

Sztolnia Królowa Luiza - podziemna trasa turystyczna

Podziemna Trasa Turystyczna

Sztolnia Królowa Luiza - podziemna trasa wodna

Podziemna Trasa Wodna