Park 12C

Zabrze, ul. Maurycego Mochnackiego 12

Piękna pogoda? Wyrusz w plener! Odwiedź Park 12C. To aktywny wypoczynek, rekreacja i nauka przez zabawę!

Pozwól dzieciom doskonale się bawić, a przez zabawę w atrakcyjny sposób poznać zagadnienia związane z żywiołami natury, technikami wydobywania węgla i energią w przyrodzie. Tylko w Parku 12C młodzi odkrywcy skorzystają z edukacyjnych instalacji, takich jak świat wodny (ze śluzami, turbinami, tamami i jazami), maszt meteorologiczny, labirynt kształtem przypominający atom węgla, replika płytkiego szybu górniczego, stanowiska do komunikacji z wykorzystaniem alfabetu Morse’a, olbrzymia soczewka pełniąca funkcję słonecznej zapalniczki czy Camera Obscura – prototyp aparatu fotograficzne z ciemnią fotograficzną.

Wyjątkową atrakcją Parku jest Bajtel Gruba. To jedyna w swoim rodzaju mini-kopalnia dla dzieci, obejmująca część naziemną i podziemną, odwzorowująca pełny cykl wydobycia i transportu węgla.

Charakter Parku 12C umożliwia jego wykorzystanie jako miejsca dla całych rodzin - spacerów, wspólnego wypoczynku, czy spotkań towarzyskich. Park wyposażyliśmy też w małą gastronomię, a także stanowiska do samodzielnego grillowania w bocznej, zacisznej części. Jest nawet plaża z leżakami, na której można odpocząć podczas gdy dzieci bawią się na górniczym placu zabaw w bezpiecznym, ogrodzonym terenie.

Bilety do nabycia w kasie.

Nasze trasy turystyczne:

Sztolnia Królowa Luiza - podziemna trasa turystyczna

Podziemna Trasa Turystyczna

Sztolnia Królowa Luiza - podziemna trasa rodzinna

Podziemna Trasa Rodzinna

Sztolnia Królowa Luiza - podziemna trasa wodna

Podziemna Trasa Wodna