Oferta eventowa dla firm

Szukasz miejsca na firmowy event, szkolenie, konferencję, imprezę integracyjną lub koncert?

Co powiesz na:

 • ponad 10 km podziemnych tras turystycznych
 • najgłębiej położone w Europie sale konferencyjne
 • podziemną formę integracji ze swoimi pracownikami
 • ponad 30 budynków strefy naziemnej

Zainteresowany? To nie wszystko. My wiemy, że nic tak nie integruje jak wspólna przygoda! Sprawdź naszą bogatą ofertę i wybierz formę integracji dla siebie i swoich pracowników. Mnogość opcji nie ułatwia wyboru, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby do nas wrócić...

 • Górnicza szychta 355 metrów pod ziemią- Jesteś gotów wykonać szereg prac górniczych w mrocznych chodnikach węglowej kopalni? Tylko u nas poczujesz się jak prawdziwy górnik na szychcie.
 • W górniczym zastępie- Na kopalni miało miejsce tąpniecie. Komunikat, który dociera do nas nie pozostawia wątpliwości- idziemy na akcje ratunkową!
 • Wyprawa po czarne złoto- Jest cel, jest zadanie, jest nagroda.
 • Turbogolf- 320 metrów pod ziemią nawet golf rządzi się swoimi prawami.
 • Paintball- rywalizacja w grze paintball w podziemiach kopalni węgla? Nie ma sprawy. Industrialna przestrzeń i podziemne labirynty dostarczą niezapomnianej dawki emocji.
 • Przygoda na Grubie- Pobierzcie kaski i lampy górnicze i wyruszcie w najgłębsze rejony Kopalni Guido.
 • Ratuj z nami Hajerami!- Forma zabawy team buildingowej połączona z profesjonalnym szkoleniem z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Poznaj nasze industrialne przestrzenie:

Sala Sprężarek

 • Wysokość: 8 m
 • Powierzchnia: 238 metrów kwadratowych

Kiedyś: Powietrze sprężane przez potężne maszyny znajdujące się w tej Sali zasilało urządzenia pneumatyczne na powierzchni oraz pod ziemią. Sprężarki zainstalowane tu w I połowie XX wieku były niezbędne do prawidłowego funkcjonowania kopalni Królowa Luiza.

Dzisiaj: W budynku Sali Sprężarek prezentowana jest wystawa "Niezwykła historia”, na której przedstawiona została historia kopalni Królowa Luiza od czasów najdawniejszych do współczesności. Głównym eksponatem, stanowiącym jednocześnie niezwykły element wystroju pomieszczenia jest zabytkowy, ponad 60- tonowy kompresor z 1936 roku. Górnicze maszyny i niebanalne wykończenie nadają organizowanym tu wydarzeniom jednorazowy i unikatowy charakter

Rozdzielnia 6kV

 • Wysokość: 8 m
 • Powierzchnia: 168 metrów kwadratowych

Kiedyś: Rozdzielnia główna przekazywała prąd zarówno do wszystkich urządzeń i transformatorów na powierzchni, jak i pod ziemią całego rejonu Pola Zachód kopalni Królowa Luiza.

Dzisiaj: W pomieszczeniu rozdzielni średniego napięcia 6kV znajduje się wystawa "Kopalnia Edisona" ukazującą historię elektryfikacji śląskiego górnictwa. Zabytki będące częścią wyposażenia rodzielni nadają jej nietypowego i industrialnego charakteru.

Łaźnia Łańcuszkowa

 • Sala pomieści 500 osób

Kiedyś: Łaźnia Łańcuszkowa powstała w 1890 roku i była pierwszą tego typu łaźnią na Górnym Śląsku.

Dzisiaj: Łaźnia to potężna budowla o industrialnym klimacie, będąca centralną częścią kompleksu Sztolnia Królowa Luiza. Trzy połączone ze sobą sale o wyjątkowej architekturze i niebywałych możliwościach aranżacyjnych, stanowią przestrzeń umożliwiającą organizację koncertów, gal, imprez i bankietów na wielką skalę.

Hala Pomp

 • Wysokość: 4,6 m
 • Powierzchnia: 164,5 metrów kwadratowych

Kiedyś: Pierwotną funkcją Hali Pomp była ochrona kopalni przed zalaniem przez wody podziemne. Hala Pomp wybudowana w II połowie XIX wieku, do dziś charakteryzuje się oryginalną architekturą, wizualnie stanowiąc wyróżniający przykład estetycznej zabudowy.

Dzisiaj: Hala Pomp to najniżej położony pub pod ziemią w Europie. To wyjątkowe miejsce spotkań oraz bogato wyposażony bar o najbardziej charakterystycznym klimacie w tej części świata. Największym jego walorem jest lokalizacja i surowy kopalniany wystrój.

Komora Kompresorów

 • Wysokość 5,4- 5,7m
 • Powierzchnia: 248 metrów kwadratowych

Kiedyś: Znajdowały się w niej potężne maszyny górnicze: kompresor z 1914 roku oraz sprężarka powietrzna z 1965 roku, które do dziś mieszczą się w komorze. Sprężone powietrze zasilało maszyny górnicze, które umożliwiały pracę na tej głębokości.

Dzisiaj: Dzięki zachowanym maszynom górniczym komora utrzymuje status najbardziej industrialnej Sali bankietowej w kopalni. Elementem potęgującym klimat miejsca są wysuwane wprost z ociosu stalowe ławy oraz dziesiątki górniczych lamp żarowych. Sala zaopatrzona jest w rozbudowane zaplecze gastronomiczne.

Komora Badawcza nr 8

 • Wysokość: 4,5- 6,5 m
 • Powierzchnia: 192 metrów kwadratowych

Kiedyś: Nazwa komory nawiązuje do działalności kopalni w latach 70-tych minionego wieku. Jej podziemia działały wtedy jako eksperymentalna kopalnia doświadczalna M- 300, umożliwiając testowanie nowych maszyn górniczych i technik wydobywczych.

Dzisiaj: Kameralne oświetlenie i znakomite warunki akustyczne perfekcyjnie spełniają wymagania zarówno Sali koncertowej jak i podziemnego teatru. Komora wyposażona jest w bar, szatnię, zaplecze oraz rozsuwaną trybunę na górnej antresoli, która liczy 88 miejsc siedzących. Niebanalna przestrzeń do realizacji najbardziej awangardowych wydarzeń i eventów.

Warsztat Mechaniczny

 • Wysokość: 3,6- 4 m
 • Powierzchnia: 150 metrów kwadratowych

Kiedyś: Podziemna komora wykuta w litej skale piaskowej służyła górnikom jako warsztat, w którym naprawiano maszyny górnicze i wagony, dzięki czemu zakład mógł zachować ciągłość pracy.

Dzisiaj: Multimedialne serce kopalni zaopatrzone w audiowizualny sprzęt o najwyższych parametrach. Komora dostosowana do organizacji seansów kinowych, spotkań branżowych bądź konferencji z elementami bankietu. Ściany komory zachowały swoją surową formę, a elementy z blachy kortenowskiej, materiału naturalnie pokrywającego się cienką warstwą rdzy, wzbogacają jej oryginalny wygląd.

Zadzwoń i zapytaj o szczegółową ofertę!

Bożena Blacha-Stachowicz
kom.: +48 728 406 116,
e-mail: bblacha-stachowicz@muzeumgornictwa.pl

Paulina Walczak
kom.: +48 506 101 478,
e-mail: pwalczak@muzeumgornictwa.pl

Daria Widera
kom.: +48 728 406 138,
e-mail: dwidera@muzeumgornictwa.pl

Więcej informacji: https://www.sztolnialuiza.pl/index.php/oferta-edukacyjna-sztolnia-luiza

Nasze trasy turystyczne:

Sztolnia Królowa Luiza - podziemna trasa turystyczna

Podziemna Trasa Turystyczna

Sztolnia Królowa Luiza - podziemna trasa rodzinna

Podziemna Trasa Rodzinna

Sztolnia Królowa Luiza - podziemna trasa wodna

Podziemna Trasa Wodna