Europa Nostra dla Zabrzan

W 2019 roku Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu została uhonorowana najbardziej prestiżowym na arenie międzynarodowej wyróżnieniem – Grand Prix i Nagrodą Dziedzictwa Europejskiego / Nagrodą Europa Nostra w kategorii konserwacja. Sztolnia jest jedynym obiektem, związanym z dziedzictwem poprzemysłowym w kraju, uhonorowanym w tak wyjątkowy sposób.
Czytaj więcej o nagrodzie: https://muzeumgornictwa.pl/aktualnosci/230-sztolnia-krolowa-luiza-w-zabrzu-wsrod-laureatow-grand-prix

Przy tej wyjątkowej okazji chcemy podzielić się radością – i przyznaną nagrodą finansową - ze wszystkimi mieszkańcami Zabrza. W związku z czym przygotowaliśmy dla nich dedykowaną promocję na zwiedzanie podziemnej trasy turystycznej w formule 1+1.

Dlaczego akurat Trasa Turystyczna? Kilkadziesiąt metrów pod ulicami Zabrza znajduje się sieć korytarzy i dawnych wyrobisk, które powstały tylko i wyłącznie dzięki pracy ludzkich rąk i w taki sam sposób zostały zrewitalizowane!

Rozpoczynająca się w zabytkowej Łaźni Łańcuszkowej podziemna podróż kompleksowo prezentuje cały nagrodzony obiekt i proces jego rewitalizacji. Trzy godziny zwiedzania to opowieści o ludziach i czasach kiedy Sztolnia powstawała i działała… To również spacer chodnikiem wykutym w całości w pokładzie węgla, współczesne maszyny i urządzenia górnicze prezentowane w ruchu- Podziemny Park Maszyn Górniczych czy wizyta w porcie pod ziemią.

Na czym polega promocja 1+1? Każdy, kto zakupi jeden bilet normalny zabiera ze sobą drugą osobę GRATIS! ( to my za nią zapłacimy).

Warto się pospieszyć – oferta obejmuje pierwszych 3000 Zabrzan, którzy zarezerwują zwiedzanie.

Do zobaczenia na trasie! Szczęść Boże ;)

Bilety dostępne na https://bilety.kopalniaguido.pl/ od 2 stycznia 2020. * Ważne! Dokonując rezerwacji należy w panelu sprzedażowym wybrać odpowiedni produkt: EUROPA NOSTRA dla Zabrzan i przy ilości biletów zaznaczyć 1. Zakup biletu w ramach promocji upoważnia do wejścia na trasę DWIE osoby.

Nasze trasy turystyczne:

Sztolnia Królowa Luiza - podziemna trasa turystyczna

Podziemna Trasa Turystyczna

Sztolnia Królowa Luiza - podziemna trasa rodzinna

Podziemna Trasa Rodzinna

Sztolnia Królowa Luiza - podziemna trasa wodna

Podziemna Trasa Wodna